psychoterapeuci.warszawa.pl

Psychoterapia – dlaczego warto...

Coraz więcej osób ma pełną świadomość, tego jak ważne jest kompleksowe i systematyczne podejście do dbałości o zdrowie oraz szeroko rozumianej profilaktyki. Korzystamy z badań kontrolnych, cyklicznie odwiedzamy gabinety stomatologiczne, kobiety pamiętają o wizytach u ginekologa. Można również zauważyć, że wiele osób pochyla się nad swoją kondycją psychiczną, emocjonalną, co ma bardzo duże znaczenia chociażby w kontekście trudnych i wymagających czasów, w jakich przyszło nam funkcjonować.

na kozetce

Psychoterapia – w trosce o zdrowie i emocje

Z całą pewnością zdarzają się jeszcze sceptycy, niedowiarkowie, którzy uważają psychoterapię, konsultację u psychologa czy psychiatry za swoistą fanaberię. Na szczęście zdecydowana większość doskonale rozumie, że troska o psychikę, emocje jest równie ważna jak profilaktyka i terapie somatyczne. Zwłaszcza, że wiele schorzeń i dolegliwości odczuwanych czysto fizycznie, ma swoje podłoże w zaburzeniach i problemach emocjonalnych. Niewątpliwie aglomeracja stołeczna to miejsce, które z jednej strony sprzyja stresom, zawiesza wysoko poprzeczkę. Z drugiej zaś strony właśnie tu mamy największy dostęp do specjalistów, gabinetów oferujących profesjonalną pomoc, konsultacje, diagnostykę i psychoterapię w Warszawie.

Komu pomoże psychoterapia

Można pokusić się o stwierdzenie, że praktycznie każdemu przydałaby się rozmowa z dobrym psychologiem lub terapeutą. Wystarczy powiedzieć, że jest to oferta skierowana do osób, które zmagają się z takimi problemami jak szeroko rozumiana strata (kogoś bliskiego, pracy, majątku), choroba własna albo wśród najbliższych, problemy w związku, w relacjach, wypalenie zawodowe, długotrwałe bezrobocie. Terapeuta pomaga również zmierzyć się z nieśmiałością, brakiem asertywności, nadmierną samokrytyką, agresją. Z pomocy psychiatry, psychologa, psychoterapeuty korzystają osoby zmagające się z depresją, nerwicą, lękiem, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania oraz kompulsywno – obsesyjnymi. A zatem spektrum problemów jest ogromne i chyba trudno znaleźć dziś człowieka, który nie doświadcza osobiście tego rodzaju przeżyć.

Psychoterapia w Warszawie – indywidualne podejście

Oczywiście korzystając z psychoterapii w Warszawie znajdziemy miejsce, specjalistę na miarę potrzeb i specyficznych wymagań. Szczególnie, że pomoc psychologiczna i terapia powinny zawsze być dostosowane do indywidulanych wymagań i możliwości pacjenta. Stąd też wybór różnego rodzaju metod terapeutycznych, takich jak chociażby psychoterapia poznawczo – behawioralna, terapia oparta o nurt psychodynamiczny czy integratywny. Zanim pacjent rozpocznie swoją indywidulaną terapię niezbędne są sesje poświęcone na szczegółowy wywiad, zdefiniowanie problemu oraz celu psychoterapii. Na czas trwania terapii, ilość sesji wpływa oczywiście specyfika problemu, ale także postępy we wspólnej pracy i pokonywaniu, rozwiazywaniu problemów.